referencje

Egipt 14-28.03.2003r.

Pan Filip Wasiak

Do skarbów starego Egiptu można porównać naszą wdzięczność za wspaniałą opiekę i przewodnictwo.

Z podziękowaniem zafascynowani uczestnicy

DLA NASZEGO PILOTA Filipa

Na lotnisku w Hurgadzie,
Stoi smutna grupa
Patrzy jeden na drugiego,
przewodnika szuka.
Rainbow, Rainbow jestem Filip,
dla państwa pilotem
Nikt nie wiedział wtedy jednak,
co na czeka potem.
Ten wspaniały chłopak,
zajął się nami.
Zawładnął myślą, mową,
naszymi czynami.
Najpier proszę państwa,
to będzie nauka.
Ja państwu powiem co to Egipt,
jaka jego sztuka
Proszę panstwa będzie dla Was,
taka niespodzianka
Nocy tu kochani nie ma,
ranek sięga ranka

Noc przez pustynię
Już jesteśmy w Asuanie
Trzecia rano w Abu-Simbel
Nie było już spania
Wstać o pierwszej wrócić rano,
to zwykła praktyka
każdy śpieszy
I na nowo baccila połyka
Proszę państwa to jest góra
nad Królów Doliną
Wszyscy w górę za mną,
aby nikt nie zginął.
Przeniósł nas Filip,
w grobowców zaświaty
Każdy z nas jak Faraon
poczuł się bogaty
Najgorszy był egzamin
na statku w Luxorze
Wielu odpowiadało
A wielu nie może
Na safari na pustyni
tam świetny był bal.
Jedliśmy i śpiewali,
A tym innym było żal

Jakby tego było mało
Synai zwiedzić by się chciało
Czeka Góra Mojżesza
Na tego kto zgrzeszył
Pan Bóg pokarał
pokarał załogę
rzucając na "Heniów"
samochód tak ciężką przestrogę
Bo i na Mojżeszu modlitwy
nie było
Sto lat śpiewano
to się nie godziło
Bogini Izyda pobłogosławiła,
że grupa
z Michała -
Herosa zrobiła
Set dostojny podstępny
W grupie jesdnak miły
Bo czyny Filipa
tak go odmieniły
Ludzie inni leżeli
Na wyspie na piasku
Filip - "Wyspę obejdźcie
doda to jej blasku"

Dzięki Filip za to,
co dla nas zrobiłeś
Myślimy, że tylko dla nas
taki hojny byłeś
Kochani - a może
by tak Jeepem dookoła
objechać Świat
z Filipem

Grupa 21 uczestników wycieczki
14-28 III 2003 Egipt
Hallo! Hallo! Tu grupa pod wezwaniem św. Filipa

DZIĘKUJEMY ZA PRZEPIĘKNE, NIEZAPOMNIANE DNI SPĘDZONE NA TRASIE:

ITALIA - GRECJA - RODOS
A.D. 2006 - 23 V - 1 VI

DZIĘKUJEMY - ZA TO CO PRZEŻYLIŚMY Z TOBĄ WŚRÓD PIĘKNYCH, MALOWNICZYCH I ROMANTYCZNYCH ZAKĄTKÓW, W KRAINIE "BAŚNI TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY"

DZIEKUJEMY - ZA POKAZANIE NAM TYCH CUDÓW ŚWIATA W INNY NIŻ KSIĄŻKOWY SPOSÓB (ROMANTYCZNE ŚNIADANIA NA PLAŻY, SPACERY WŚRÓD KWIATÓW).

DZIĘKUJEMY - ZA TO CO BYŁO POZA PROGRAMEM, A TO BYŁO JESZCZE PIĘKNIEJSZE. MYŚLIMY, ŻE MOŻEMY JUŻ POWIEDZIEĆ, ŻE GRECJA JEST NIE TYLKO TWOJA, ALE I NASZA (A NA TYM CHYBA ZALEŻAŁO CI NAJBARDZIEJ, ABYŚMY POCZULI SMAK GRECJI).
POZNALIŚMY TROCHĘ RÓWNIEŻ TWOJĄ ROMANTYCZNĄ DUSZĘ. WIEMY, ŻE TO CO ROBISZ, TO ROBISZ TO Z WIELKĄ PASJĄ I SERCEM.
NIECH TEN WIENIEC LAUROWY ZAŁOŻONY NA TWOJĄ GŁOWĘ BĘDZIE WYRAZEM SZACUNKU I PODZIWU DLA TWOJEJ WIEDZY I MĄDROŚCI, A TA BIAŁA SZATA NIECH CHRONI I CHŁODZI TWOJE CIAŁO. A TEN NAPÓJ BOGÓW NIECH DODAJE CI SIŁ W DALSZEJ PRACY, PRACY, KTÓREJ TRZEBA ODDAĆ CAŁEGO SIEBIE.
EFCHARISTO POLI!

A GAŁĄZKA OLIWNA POZWOLI CI żyć długie, długie lata w zdrowiu i siłach.

Wycieczka była zorganizowana znakomicie. Pan Pilot wykazywał się nie tylko bardzo dobrą znajomością trasy i oglądanych obiektów, ale także w niezwykle barwny i ciekawy sposób potrafił przekazywać wiedzę na ich temat. Przy okazji przekraczania granic państwowych wiele dowiedzieliśmy się o państwach, zwyczajach zamieszkujących je ludzi oraz atrakcjach turystycznych tych przewidzianych w programie oraz tych dla których jeszcze kiedyś warto będzie powrócić w te miejsca. W ten oto sposób zostaliśmy zachęceni do wzięcia udziału w kolejnych wyprawach po Europie, m.in. do Skandynawii.

Należy podkreślić biegłą znajomość języków obcych przez pana Filipa oraz niezwykle sprawne załatwienie wszystkich formalności. Bardzo dobrze układała się współpraca z opiekunami oraz nawiązała się nić sympatii z młodzieżą, która bardzo polubiła Pana Filipa. Bylismy pod wrażeniem wielkiego zaangażowania i solidności. Dzięki rozszerzeniu programu wycieczka stała się znacznie bardziej atrakcyjna, wróciliśmy pełni wrażen i bardzo wysoko oceniamy pracę i kompetencje Pana Filipa.

Podczas trwania naszej wycieczki przypadału w Grecji doroczne święta. Spowodowało to konieczne zmiany w programie. Pan pilot umiejętnie je zrealizował. Dzięki Jego operatywności wyprawa była atrakcyjna i udana. Świetnie znał odwiedzane miasta i oglądane przez nas obiekty. Młodzieź słuchała Jego opowieści z ogromnym zainteresowaniem. Pan Pilot nawiązał z nami wspaniały kontakt. Rozmawiał na wszelkie interesujące mlodych ludzi tematy. Organizował ciekawe dla nich konkurencje. Wszystko to sprawiało, że atmosfera na wycieczce była pogodna i przyjemna.

Opiekunowie grupy też są zadowoleni ze współpracy z panem pilotem. Ustalał z nami ważne kwestie i uwzględniał ich prośby. Wykazał się dobrą znajomością języków obcych. Chętnie pomagał w tłumaczeniu niezrozumiałych zwrotów. Wszystkie świadczenia zapewnił zgodnie z umową.

Pan F. Wasiak to wielki talent organizacyjny, prawdziwy pasjonat wykonywanej profesji. Zawsze pozostaniemy pod wrażeniem jego erudycji, kultury i ekspresji słowa. Plastyką języka potrafił zarazić młodzież magią greckich i włoskich pejzaży. Umie trafnie ocenić możliwości percepcyjne grupy i w zależności od nich proponować realizację poszerzonego programu. Na przykład nasza młodzież odwiedziła San Marino (45 uczestników x 18zł = 810zł), ale szczególnie wielkich przeżyć dostarczyła jej realizacja krajobrazowej wyprawy kolejką do Kalavrity i odwiedziny w monastyrze Megaspileo (finansowa realizacja tego podpunktu to 45 osób x 10zł = 450zł).

Pod rozwagę kierownictwa firmy poddaję propozycję wprowadzenia tego punktu jako elementu rozszerzającego program stały, bądź dodatkowy wycieczki. Niestety nie udało się zrealizować jednego punktu programu stałego - Akropolu - wybory do parlamentu greckiego sprawiły, iż, z przyczyn wiadomych tylko Grekom, Akropol zamknięto dla wycieczek, ale i w tym zakresie Pan Pilot znalazł rozwiązanie - zaproponował grupie wycieczkę na Likavitos. Pozostaniemy pod wrażeniem jego głębokiej wiedzy, erudycji, umiejętności współpracy z opiekunami, a zwłaszcza z młodzieżą - swój zachwyt wyrażała oklaskami, ekspresją przeżyć. Chciało by się powiedzieć - to osoba na właściwym miejscu i prosić o jeszcze więcej z jego udziałem.

Uczestnicy listopadowej wyprawy
"Na tropie Władcy Pierścieni"
Marek J. - Warszawa
Wojciech W. - Warszawa

Szanowny Panie!

Po powrocie z udanej wyprawy uznaliśmy za słuszne i potrzebne, przekazać na Pańskie ręce wyrazy uznania dla pilota p. Filipa Wasiaka.

W pełni doceniamy jego starania o właściwą atmosferę w naszym gronie i mamy świadomość, że bez jego energii, aktywności, znajomości terenu i stałej gotowości do świadczenia nam wszelakiej pomocy, zobaczylibyśmy znacznie mniej, natrudziwszy się znacznie więcej.

Z pracy pilota pana Filipa Wasiaka jesteśmy wyjątkowo zadowoleni. Przygotowany przez niego program wycieczki zapewnił młodzieży poznanie i rozwinięcie wielu wiadomości z różnych dziedzin wiedzy i rozwinięcie wielu wiadomości z różnych dziedzin wiedzy zdobytych w szkole. Doskonała znajomości trasy, biegłe posługiwanie się j. angielskim oraz umiejętne rozplanowanie w czasie poszczególnych punktów programu pozwoliły na rozszerzenie planu wycieczki o kilka interesujących punktów, w tym: wycieczka do Stonehenge, Blenheim, Warwick, muzeum Fitzwilliam, Museum w Cambridge, muzeum Historii Naturalnej oraz Madame Tussaud`s w Londynie.

Jedynie z przyczyn obiektywnych nie udało się zrealizować programowego wejścia do Westminster Abbey. Wysoko oceniamy również umiejętność nawiązywania kontaktów z młodzieżą, wprowadzenia odpowiedniego nastroju ułatwiającego młodzieży odbiór przekazywanych informacji (pan pilot przekaz ubarwiał wierszami, ciekawostkami, anegdotami, legendami itp.) Uzgodnione w czasie świadczenia były zapewnione, współpraca pilota z opiekunami szkolnymi układała się bardzo dobrze. W drodze powrotnej pan pilot przeprowadził konkurs utrwalający wiedzę zdobytą w trakcie wycieczki. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody a pozostałe dzieci nagrody pocieszenia. Młodzież i opiekunowie dziękują za miłe chwile spędzone w towarzystwie pilota pana Filipa Wasiaka.

Wycieczka została zorganizowana przez pilota bardzo dobrze, zgodnie z programem, który został jeszcze rozszerzony (zwiedzanie Wersalu i inne ciekawe miejsca, przejazd metrem). Prowadzący wykazał się doskonałą znajomością trasy oraz oglądanych obiektów omawiając je pod wieloma względami (historycznym, architektonicznym, ich znaczenie kulturowe). Przedstawił wiele ciekawostek, które zainteresowały młodzież, a jako podsumowanie wycieczki przeprowadził konkurs, w którym dzieci już po krótkim pobycie w Paryżu mogły popisać się wiedzą na temat stolicy Francji, samego kraju jak również znajomością zabytków Luksemburga.

Współpraca z opiekunami układała się bardzo dobrze. Dzięki dobremu rozeznaniu pilot przedstawiał wartościowe propozycje, z których młodzież korzystała z przyjemnością.
Podczas wycieczki wykazał się on również dobrą znajomością języka francuskiego, jak również języka angielskiego i niemieckiego.
Zostały zrealizowane wszystkie świadczenia przewidziane w umowie. Ponadto podkreślić należy, że przebywaliśmy w Paryżu w czasie święta państwowego (8, 9 maj) w związku z czym pilot miał więcej pracy (zobowiązany był dowiadywać się o ewentualnych zmianach w przyjmowaniu turystów w tym okresie). Pracował bardzo intensywnie, bardzo ekonomicznie gospodarując czasem i maksymalnie "eksploatując" swoją osobę. Wszystko to wpłynęło na udany przebieg wycieczki, z której zarówno dzieci jak i opiekunowie powrócili zadowoleni, pełni wrażeń i chęci powrotu do miejsc, które zwiedziliśmy. Niezapomnianą atrakcją okazał się Disneyland i przejażdżka po Sekwanie.

Pracę pilota oceniamy wzorowo. Organizacja wycieczki przeprowadzona bardzo sprawnie i fachowo.
Wszystkie świadczenia zostały zrealizowane zgodnie z umową. Znajomość trasy, odwiedzanych miast, oglądanych obiektów bardzo dobra. Serdeczna postawa w stosunku do wszystkich uczestników wycieczki, język jasny i komunikatywny. Współpraca pilota z opiekunami układała się prawidłowo. Z poczynionych przez nas obserwacji wynika, że p. Filip Wasiak zna dobrze język francuski i angielski. Na następną wycieczkę chętnie pojechalibyśmy z tym właśnie panem..

Planujemy ponownie skorzystać z usług waszego biura na trasie Radomsko - Grecja

Pan F. Wasiak wykazał się bardzo dobrą organizacją wycieczki. Przekazał grupie duzo wiadomości dotyczących odwiedzanych miast oraz oglądanych obiektów. Znajomość języka przez pilota umożliwiła nam sprawne poruszanie się po trasie wycieczki, oraz bezproblemowe zakwaterowanie. Pilot potrafił zainteresować grupę wieloma dodatkowymi informacjami na temat zabytków, rozszerzył program o ciekawostki historyczne, kulturalne, polityczne odwiedzanych krajów. Kulturą osobistą zjednywał sobie młodzież. Wsółpraca pilota z opiekunami układała się bardzo dobrze.

Wszystkie punkty programu zostały zrealizowane zgodnie z umową. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pilota wycieczki.

P. Filip Wasiak świadomy jest edukacyjnego celu wycieczki szkolnej - stąd bardzo dobra znajomość trasy, odwiedzanych miast, oglądanych obiektów. Wyraźnie ujawnia się edukacyjne zainteresowanie - bez zbędnej jednak drobiazgowości. Potrafi dawkować wiedzę, stwarzać sytuacje problemowe, wykazując przy tym duże poczucie humoru.
Przemyślana koncepcja wycieczki - pomysłowe sposobu wprowadzania nowej porcji wiedzy, przez zaskakiwanie. Wyraźnie pointuje wycieczkę - utrwalając zdobytą wiedzę w formie quizu z nagrodami. Umie skupić na siebie uwagę. To dobrze. Dzięki temu konsekwentnie realizuje harmonogram.

Potrafi pokonywać trudności, nie piętrzy problemów ale je rozwiązuje, w sytuacjach koniecznych wykazuje umiejętności negocjowania.
Mówi językiem sugestywnym , obrazowym, sięga do zasobów języka potocznego, co ułatwia młodzieży, zwłaszcza starszej, pełniejszą identyfikację z Nim ( z zachowaniem jednak właściwego dystansu).
Znajomość języka obcego pozwala Mu swobodnie komunikować się w każdej sytuacji.
Współtworzy dobrą atmosferę, angażując się we wszystkie etapy wycieczki, co pozwala mu nawiązać przyjacielskie stosunki z kierownikiem i opiekunami grupy zachęcając ich do pomocy i współpracy.